Polecamy

Przewodnik polsko-ukraińskiPrzewodnik polsko-angielski

HISTORIA ADMINISTRACJI
W GMINIE
SOKOŁÓW
MAŁOPOLSKI

Portal MapowyXVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
czw 04 mar 2010
XVIII Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy           10 stycznia br. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz kolejny w Sokołowie Młp. Tym razem, fundacja zbierała pieniądze na leczenie dzieci z chorobami onkologicznymi. Akcję wspierał sztab kierowany przez Pana Adama Wosia oraz kilku nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Młp.
Pomimo siarczystego mrozu na terenie gminy kwestowało 34 wolontariuszy. Tej grupce prawdziwych altruistów udało się zebrać 10807,56 zł. XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uatrakcyjnił koncert, który odbył się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.
          Jako pierwszy zagrał zespół rockowy Tequlla. Następnie można było usłyszeć uczniów szkoły muzycznej grających na saksofonach. Po ich występie, w ramach kwesty odbyła się aukcja wartościowych przedmiotów przekazanych na rzecz fundacji. Licytacje poprowadził Pan Andrzej Miąsik. Równocześnie, w zamian za niewielki datek, można było nabyć koszulki, kubki i inne gadżety z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Około godziny 18:00, po krótkiej przerwie, wystąpiły zespoły Phobia, K.O.D oraz Bluff dając próbkę naprawdę mocnej muzyki rockowo-metalowej. Ich występy przyciągnęły wielu młodych ludzi z okolicznych miejscowości. Koncert trwał, aż do godziny 21:00.
Miejmy nadzieję, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na stałe wpisze się w kalendarz imprez charytatywnych naszej gminy.
Marek KidaWersja do druku