Polecamy

Przewodnik polsko-ukraińskiPrzewodnik polsko-angielski

HISTORIA ADMINISTRACJI
W GMINIE
SOKOŁÓW
MAŁOPOLSKI

Portal MapowyW karnawale bawią się nie tylko dorośli
wto 09 mar 2010
          W MGOKSiR odbył się tematyczny bal karnawałowy dla dzieci pod tytułem: Czarodziejka i Czarny kot. W rolę czarodziejki i jej kota wcielili się aktorzy Studia Fama z Dębicy, którzy w mistrzowski sposób potrafili zachęcić dzieci do wspólnej zabawy.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnym śpiewie, tańcach oraz wszelkich grach edukacyjno-rozrywkowych. Znikające chusteczki, wróżby karnawałowe, bańki mydlane wielkości dorosłego człowieka wzbudziły ogromne zainteresowanie i zachwyt u młodych ludzi. Dodatkową atrakcją była możliwość przebrania się przez dzieci w dowolny kostium teatralny. I tak cała sala, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przemieniła się w dwór królewski z paziami, książętami i księżniczkami. Kulminacyjnym momentem był wybór  króla i królowej balu, który odbył się zgodnie z dworską etykietą. Ten kolorowy korowód po zakończeniu balu z żalem opuszczał budynek MGOKSiR w Sokołowie Młp. 
          Bal karnawałowy dał dzieciom możliwość zapoznania się z rówieśnikami z innych przedszkoli i szkół podstawowych. Uczestniczyło w nim około 150 osób. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali doświadczeni opiekunowie.


Wersja do druku