Polecamy

Przewodnik polsko-ukraińskiPrzewodnik polsko-angielski

HISTORIA ADMINISTRACJI
W GMINIE
SOKOŁÓW
MAŁOPOLSKI

Portal MapowyDzień Kobiet w MGOKSiR w Sokołowie Małopolskim
śro 10 mar 2010
Dzień kobiet - 2010          W niedzielne popołudnie 7 marca 2010 roku w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim odbyła się uroczystość z okazji święta pań.
           'Dzień Kobiet' obchodzony jest od 1910 roku i jako święto szczególne obchodzone praktycznie na całym świecie wrósł także w naszą polską tradycję. Chcąc uczcić ten szczególny dzień uczniowie szkoły muzycznej z Sokołowa Małopolskiego, członkowie zespołu instrumentalnego, a także uczestnicy zajęć tanecznych z sokołowskiego ośrodka kultury przygotowali imprezę artystyczną pod hasłem 'Dzień Kobiet'. W koncercie wziął udział zaproszony zespół smyczkowy z Katowic 'Kwartet Dell`Arte'. 
          Zgromadzonych gości, a szczególnie panie, powitał w imieniu występujących Jacek Piekiełek - dyrektor MGOKSiR. Koncert poprowadził Grzegorz Wójcikiewicz - dyrektor Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim.
          Imprezę rozpoczął występ Zespołu Instrumentalnego Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim. W repertuarze zespołu znalazły się utwory wybrane specjalnie dla pań; 'Czardasz' - Franciszka Lehara i słynny walc 'Walc królewny śnieżki' - Churchila i 'Galop' - Offenbacha. Uczniowie Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim zaprezentowali utwory solo z repertuaru klasycznego. Mieliśmy okazję wysłuchać między innymi: 'Ballady' - Burgmullera, 'Rondino op. 51' - Andrzeja Cwojdzińskiego,  'Concertino a-moll' - Accolaya.
Natalia Sadowy, którą mieliśmy już okazję posłuchać na Uroczystej Gali z okazji 15-lecia Niepaństwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sokołowie Małopolskim, zaśpiewała dwie piosenki; 'Różowa kula' - z repertuaru zespołu Bajm i 'Z ciszą pośród czterech ścian' z repertuaru Anny Wyszkoni. Do występu przygotowała Natalię pani Anna Wójcikiewicz.
W przerwie pomiędzy prezentacjami muzycznymi zaprezentowała się grupa taneczna przygotowana przez panią Małgorzatę Stanisz. Zespół działa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim w ramach zajęć nazywanych potocznie 'kółkiem tanecznym'. Dziewczynki przedstawiły układ choreograficzny do muzyki z filmu 'Flinstonowie'.
          Na podsumowanie koncertu wystąpił kwartet smyczkowy 'Dell`Arte' z Katowic. Kwartet powstał w 2002 roku. Od początku istnienia tworzą go studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Kwartet uświetnia swą grą różnego rodzaju imprezy, między innymi: bankiety, przyjęcia, sympozja, rocznice itp. Prowadzi również własną działalność koncertową w salach instytucji kulturalnych, szkół i uczelni muzycznych. Kwartet 'Dell`Arte' miał już okazję występować w Sokołowie Małopolskim z okazji Gali 14 listopada 2009 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez sokołowską publiczność. Tym razem podobnie zachwycił swoimi perfekcyjnymi wykonaniami dzieł klasycznych jak odważnymi i zdecydowanymi aranżacjami utworów rozrywkowych. Najbardziej podobały się: 'Aria na strunie G' - J. S. Bacha, 'Humoreska' - A. Dworzaka i 'Libertango' - A. Piazzolli. Zespół wystąpił w składzie: Monika Schmidt - I skrzypce, Małgorzata Koba - II skrzypce, Maria Łaszczok - altówka, Joanna Kalaga - wiolonczela.
          Koncert trwał prawie dwie godziny, ale występujący nie dali się nudzić słuchaczom i oglądającym. Różnorodność stylistyczna utworów, sposób prezentacji, ich aranżacja, szczególnie choreografia układów tanecznych, powodowały ciągłe zaciekawienie i zainteresowanie publiczności. Na pożegnanie dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim złożył życzenia paniom z okazji ich święta i podziękował wykonawcom za występy.
Wersja do druku