Wiadomośće-SKŁADKA - proste płatności z ZUS
(Kategoria: Różne)
Dodane przez admin
pon 06 lis 2017


Burmistrz Miasta i Gminy Sokołów Młp. we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie serdecznie zaprasza na szkolenie e-SKŁADKA - proste płatności z ZUS.

Szkolenie odbędzie się 28 listopada 2017 r. w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim ul. Lubelska 5 początek szkolenia o godzinie 9.00 

Od 1 stycznia 2018 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienia sposób opłacania składek do ZUS. Nie będzie kilku wpłat na różne rachunki bankowe, zostanie wprowadzony jeden rachunek składkowy, na który będziecie Państwo opłacać wszystkie składki na:
  • ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe),
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • fundusze (FP, FGŚP, Fundusz Emerytur Pomostowych).

Cztery rachunki bankowe, które obecnie obowiązują ZUS zamknie od 1 stycznia 2018 r. Najpóźniej do 31 grudnia 2017r. poinformuje Państwa o nowym indywidualnym rachunku składkowym.  W przypadku nie otrzymania informacji o indywidualnym rachunku, lub zgubienia listu z informacją, dane o numerze będą dostępne w Jednostkach ZUS, poprzez Infolinię (nr tel. 22 / 560 16 00) lub PUE w zakładce ?Płatnik?. Gdy płatnik będzie miał długi składkowe, to wpłata na indywidualny numer rachunku składkowego pokryje najstarszą należność.

Ponadto na szkoleniu pracownicy ZUS przedstawią tematy dotyczące e-ZLA i PUE.
  • od 01 lipca 2018r. lekarze, lekarze dentyści, felczerzy i starsi felczerzy upoważnieni do wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub macierzyństwa, będą zobowiązani do wystawiania zwolnień lekarskich wyłącznie w postaci elektronicznej (eZLA). Tym samym Zakłady Pracy poprzez portal PUE będą miały możliwość pobierania wystawionych zwolnień dla pracowników tez elektronicznie.
  • zakładanie profili PUE dla pracowników oraz wprowadzanie upoważnień udzielonych pracownikom kadr lub księgowości w celu umożliwienia odbioru eZLA
Oraz dobrowolnych form spłaty należności składkowych - układy ratalne, odroczenia terminów płatności.

Bezpłatne szkolenie będą prowadzić pracownicy Oddziału ZUS w Rzeszowie.
 
 
Więcej informacji o e-Składce: http://www.zus.pl/eskladka

Jesteśmy przekonani, że przygotowane bezpłatne szkolenie wyjaśni Państwa wątpliwości.
 

Z-ca Dyrektora ZUS Oddział w Rzeszowie
Nina PutyłoŹródło: Sokołów Małopolski
( http://www1.sokolow-mlp.pl/news.php?extend.508 )